Hulladékhasznosítás tájsebek lefedéséhez
A rekultiváció az a folyamat, amikor egy roncsolt területen – a helyreállítás után – tájba illesztéssel érjük el az eredetihez megközelítő viszonyokat. A rekultivációt jellemzően kármentesítés után vagy hulladéktározó létesítmény bezáráshoz alkalmazzák. Célja, hogy ipari tevékenység által roncsolt területen az eredeti természeteshez megközelítő állapotot érjünk el.
Cégünk a hulladékhasznosítás eredményeként rekultivációs fedőanyagot hoz létre. Ez az anyag a természetes talajhoz hasonló jellemzőkkel, összetevőkkel rendelkezik, amely alkalmas tájsebek rekultivációjához. A fedőanyag talaj-helyettesítő kihelyezését követően növényesítünk. A rekultiváció során a helyi természeti viszonyok figyelembevételével választjuk ki a telepítendő növényzetet, illetve a talajjavító keverék mellett segédanyagok (műtrágya, homok) hozzáadásával javítjuk a fedőréteg tápanyagértékét a növények számára.
A rekultivált területek esetében a telepített növényeket évente vizsgáljuk, és szükségszerűen felülvetjük, ültetjük. Az utógondozás során karbantartó kaszálással segítjük elő a növényzet szukcesszióját, ligeteket alakítunk ki, pótoljuk a tápanyagokat vagy rétegvastagítást végzünk. A rekultivált területeken újjáéledő növényzet élőhelyet biztosít rovarok, rágcsálók számára, amely a madarakat és nagyobb gerinceseket is odacsábítja.